Jak i czym wyczyścić fugi? - ISOKOR Descaling - Opinia

09/12/2017

Marzeniem większości osób jest posiadanie pięknego a zarazem przytulnego mieszkanka, niczym z katalogów sieci meblowych. Podczas urządzania domu opieramy się głównie na tym co nam się podoba, co widzieliśmy już w gazecie czy w telewizji. Problem w tym, że aranżacje zamieszczone na zdjęciu wcale nie muszą być praktyczne.

Po pewnym czasie okazuje się, że białe fugi, które tak pięknie wyglądały w zestawieniu z szarymi płytkami, nie wyglądają już tak dobrze. Stają się brązowe lub czarne od brudu. Część osób, myśli, że obejdzie „fugowy problem” i kładzie płytki czarne, niebieskie i w każdym innym kolorze. Niestety mam złą wiadomość, każde jasne fugi będą brudzić się i ciemnieć z czasem, natomiast ciemne położone w wilgotnych miejscach, mogą nachodzić białym nalotem. Tak czy inaczej bez względu na kolor wygląda to nieestetycznie. Nasze wyobrażenia o idealnym mieszkaniu powoli zaczynają mierzyć się z rzeczywistością. Wtedy szukamy porad u rodziny, znajomych czy w internecie. Po zastosowaniu kilkunastu pomysłów w stylu „domowe sposoby na fugi”,po  wypróbowaniu octu, pasty do zębów i sody, stwierdzamy, że tego brudu chyba nic nie jest w stanie ruszyć. Dodatkowo irytuje nas fakt, że czas spędzony w pozycji klęczącej, szorując szczoteczką małe szczelinki poszedł na marne.

Warto wspomnieć, ze tego typu domowe preparaty do fug należy zostawić przez jakiś czas na zabrudzonym miejscu, co przy obecności dzieci lub zwierząt w domu, może skończyć się  sprzątaniem całego mieszkania. Dla osób, które nie lubią się męczyć na darmo, ani nie przepadają za śladami psich łap lub dziecięcych bucików w całym mieszaniu idealnie nadaje się nowoczesny środek czyszczący do fug - ISOKOR Descaling. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które pomoże w kilka sekund wyczyścić fugi. Bez wględu na kolor fugi! Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii nie tylko czyści ale też zapobiega osadzaniu się brudu i osadów na czyszczonej powierzchni. Produkt jest dostępny w pojemnościach: 100ml, 500ml (ISOKOR Descaling 500ml), 1000ml (ISOKOR Descaling 1000ml), 5000ml.


Czysta fuga w kilka sekund!Jak zastosować odkamieniacz ISOKOR Descaling?
Jeśli na powierzchni występują suche osady wapienne, należy usunąć je mechanicznie.
Następnie wystarczy spryskać szczeliny, odczekać około 2 minut aby preparat zaczął działać a następnie przetrzeć fugę szczoteczką. Nie należy dopuścić do wyschnięcia preparatu. Najlepszym rozwiązaniem jest spryskanie niewielkiej powierzchni, odczekanie i wytarcie fugi. Niepolecane jest aplikacja w całym mieszaniu, a dopiero następnie użycie szczotki, ponieważ w tym czasie preparat może wyschnąć. Jeśli nadal widoczne są zabrudzenia lub osady, aplikację należy powtórzyć. Kiedy uzyskamy satysfakcjonujący nas efekt, powierzchnię należy zmyć czystą wodą.

Czy preparat wyżre lub wybarwi fugi?
Isokor descaling jest zupełnie bezpieczny dla fug białych, czarnych i kolorowych. Nie wybrawia koloru, jedynie czyści i przywraca pierwotna barwę fug. Nie niszczy fug, a dodatkowo zabezpiecza je przed osiadaniem kurzu i osadów. Nie zalacamy jednak stosowania tego preparatu na powierzchnie sylikonowe.

Czy Isokor Descaling usunie zielone plamy z fug?
Na pleśń, zielone i czarne osady organiczne polecamy biobójczy Descaling Cleaner. Jest to środek ekologiczny, bezpieczny dla zdrowia ludzi i zwierząt, biodegradowalny. Doskonale usunie mikroorganizmy oraz ich przetrwalniki, co ograniczy ich powstawanie w przyszłości. Jest to wyjątkowo ważne dla zdrowia, ponieważ pleśń i grzyby wywołują wiele groźnych dla człowieka chorób.
Po usunięciu zabrudzeń organicznych, możemy przystąpić do czyszczenia fug z pozostałych zanieczyszczeń preparatem Isokor Descaling.

Kontakt - gdzie kupić:
Efekt Lotosu by ISOKOR
Pasaż Tesco
ul. Górczewska 218, Warszawa - Bemowo
sklep online: efektlotosu.pl