234

Ziemia, która przynosi zyski, czyli jak zarobic na ziemi

20/08/2010

Ziemia, która przynosi zyski, czyli jak zarobic na ziemi

Mimo, ze ceny dzialek budowlanych spadaja nadal mozna zarobic inwestujac w ziemie. Coraz popularniejsze jest tworzenie i sprzedaz kompleksów dzialek rolnych z warunkami zabudowy, które sa tansza alternatywa dla drogich dzialek budowlanych.

Zgodnie z obowiazujacym prawem mozliwa jest budowa domu na dzialce rolnej, która posiada wydane warunki zabudowy - Jak zarobic na ziemi opowiada doradca obrotu ziemia Banku Ziemi - Bartek Jankowski.

Ceny gruntów rolnych w ostatnich 6 latach gwarantowaly wzrost i sredni zwrot z zainwestowanego kapitalu na poziomie 25% rocznie. Stabilny wzrost cen gruntów rolnych w ostatnich latach pokazal, ze inwestycyjny zakup ziemi rolnej jest oplacalnym i bezpiecznym sposobem ulokowania kapitalu, zwlaszcza w czasach kryzysu. Porównujac I kwartal 2009 r. do I kwartalu 2010r. ziemia rolna podrozala o 6,2% do 14 533 zl za hektar, a w II kwartale 2010r. hektar kosztowal srednio 2,4% wiecej. Mimo widocznego spowolnienia wzrostu cen ziemia rolna bedzie nadal drozala w kolejnych latach.

Naturalny wzrost cen ziemi rolnej jest pochodna rosnacego popytu i zmniejszajacej sie powierzchni dostepnej ziemi rolnej. W kolejce chetnych do zakupu ziemi rolnej stoja dzis rolnicy zainteresowani powiekszeniem gospodarstw i zwiekszeniem doplat, mieszkancy miast zainteresowani zakupem mniejszych dzialek rolnych do celów rekreacyjnych i pod budowe domu, deweloperzy zainteresowani budowa osiedli domów jednorodzinnych na tanszych dzialkach rolnych z warunkami zabudowy. A po 2016 roku ziemie rolna w Polsce beda mogli kupowac równiez obywatele UE. Nie bez znaczenia jest trend wyrównywania sie cen ziemi rolnej w obszarze UE. Ziemia rolna jest dzis produktem poszukiwanym i bedzie sie cieszyc w kolejnych latach rosnacym popytem.

Oczywiscie mozemy kupic ziemie rolna w dobrej cenie oraz atrakcyjnej lokalizacji i poczekac kilka lat, az jej cena wzrosnie. Takie pasywne podejscie do inwestowania w ziemie mozna by porównac do inwestowania w obligacje. W tym przypadku ziemia rolna jest równie bezpieczna i daje wyzsza stope zwrotu..., » zobacz cały artykuł

Źródło: aktywa.biz