233

Ogrzewanie w klasie A

24/02/2011

Ogrzewanie w klasie A
Czy mozliwe jest zmniejszenie kosztów ponoszonych przy ogrzewaniu domu nawet o 50%? Polscy wynalazcy wychodzac naprzeciw potrzebom klientów opracowali system ogrzewania, który mozna bezproblemowo zastosowac w podlodze, suficie oraz nawet na poddaszu. Mowa o panelach grzewczych. Ogrzewanie jest mozliwe nie dzieki krazacej w nich wodzie, ale tzw. „czynnika ciepla”. Caly proces grzewczy lub chlodniczy polega na reakcji wymiany ciepla poprzez doprowadzenie do paneli wody o danej temperaturze, która to panele osiagaja juz po kilku sekundach!
Sila innowacji
Do ogrzewania budynku potrzebne jest odpowiednie paliwo. Kazdy dazy do tego, aby proces ogrzewania mieszkania byl energooszczedny, malo szkodliwy dla srodowiska naturalnego oraz ekonomiczny. Mozliwe jest to dzieki wysokiej sprawnosci urzadzen oraz redukcji strat ciepla.
System grzewczy cieszy sie duza popularnoscia dzieki zbawiennemu wplywowi na stan i komfort naszego zdrowia. Mozliwe jest to dzieki korzystnej jonizacji powietrza oraz dobrym warunkom higienicznym. Dodatkowym plusem sa takze male wymagania energetyczne, które umozliwiaja stosowanie odnawialnych zródel energii, wskutek czego obnizamy koszty calkowitej eksploatacji. To nowe rozwiazanie sprosta oczekiwaniom klientów, którzy cenia sprawdzone i innowacyjne pomysly, zwlaszcza w budowie.

Jak to dziala?
Dzieki wykorzystaniu procesów parowania oraz skraplania opracowano konstrukcje plaszczyznowych paneli grzewczych wraz z uzyciem rurek ciepla, które wyrózniaja sie wyzsza efektywnoscia energetyczna oraz równomiernym na ich powierzchni rozkladem temperatury. Dzieki swojej budowie, uzyciu najlepszej jakosci materialu oraz nowatorskim rozwiazaniom obnizyc mozemy nawet do 40 % koszty ogrzewania. Na szczególna uwage zasluguje takze fakt, ze istnieje mozliwosc swobodnego wyboru zródla ciepla np. moze on wspólpracowac z odnawialnymi zródlami energii lub z tradycyjnymi kotlami i pompami ciepla, siecia cieplownicza. Do dzialania paneli nie potrzeba energii elektrycznej.
Panele grzewcze do przekazywania ciepla wykorzystuja proces zamiany pary w ciecz. W przypadku paneli cieplociagowych energia dostarczana jest za pomoca ogrzanej wody, która zaczyna wrzec w niewielkiej temperaturze zamieniajac sie w pare wodna a nastepnie unoszac sie w szczelnej komorze. Na skutek zetkniecia sie pary z chlodniejszym murem nastepuje proces skraplania i jednoczesnie uwolnienie duzej ilosci ciepla, które zostaje przekazane do pomieszczenia w postaci promieniowania.

Podtynkowe miedziane
Panele grzewcze wykonuje sie z rurek cieplnych a nastepnie umieszcza sie je na scianie oraz przykrywa warstwa glazury lub tynku. W rurkach cieplnych wykorzystywane jest zjawisko przemiany fazowej. Panel grzewczy zbudowany jest z parowacza oraz ze skraplacza, dzieki czemu mozliwe jest skuteczne i ekonomiczne ogrzewanie pomieszczenia. Panele grzewcze pokryte zostac powinny warstwa tynku o grubosci okolo 1-1,5 cm. W przypadku uzycia tynku tradycyjnego zaleca sie ich wczesniejsze pomalowanie gruntem oraz uzycie do zaprawy dodatku plastyfikatora, dzieki czemu uszkodzenie panelu grzewczego nie skutkuje zalaniem mieszkania.

Dzieki odpowiednim materialom panele grzewcze sa trwale, posiadaja dluga zywotnosc oraz skutecznosc w wymianie ciepla.

Źródło: eurogospodarka.pl